چاکرا چیست؟

مراکز مختلف انرژی در درون و دراطراف بدن اثر می‌گذارد به عبارت دیگر اموری که تو بیشتر به طور متمرکز به آنها فکر می‌کنی، پول، غذا، معنویت، روابط انسانی و چیزهای دیگر بر مراکز انرژی شما اثر می‌‌گذارند. این مراکز شبیه پروانه‌هایی عمل می‌کنند که پره‌های آنها روی هم قرار می‌گیرد و هم پوشانی دارند.که ما آنها را چاکرا می‌نامیم (چاکرا کلمه‌ای است سانسکریت به معنای چرخش) هر چند بدن چاکرهای زیادی دارد (۸۸۰۰۰ چاکرا) اما روانشناسان معمولاً فقط به چاکراهایی اصلی می‌پردازند این چاکراها هر کدام در نزدیکی یکی از غده‌های ترشح کننده هورمون‌ها قرار دارند آنجا انرژی‌ حیاتی را وارد بدن ما می‌کنند تا حیات ما ادامه پیدا کند(که به آن کی، چی، پرانا هم گفته میشود) این انرژی‌ حیاتی منشا‌الهی دارد و باعث می‌شود ما به تمام خرد یا آگاهی‌های معنوی دست یابیم.چاکراهای شما به طور مداوم انرژی را دریافت و آزاد می‌کند مثلاً اگر افکاری منفی داشته باشید، چاکراها با انرژی سنگین وتیره الوده شوند

چاکراهای آلوده نمی‌توانند به طور کامل انرژی‌ رابه جریان بیندازند، در نتیجه احساس بی حالی و کندی وعدم تعادل می‌کنید. همچنین از توانایی‌های طبیعی روانی خود هم نمی‌توانید استفاده کنید.

در مورد خوردن غذاهای آلوده یا دارای انرژی منفی (غذاهای تامسیک و راجاسیک)نیز همچنین قاعده‌ای صدق می‌کند اگر رژیم غذایی سرشار از انرژی حیاتی داشته باشید چاکراهایتان گشاده‌تر و پاک‌تر می‌شود. در مقابل رژیم غذایی با انرژی حیاتی کم به چاکراهایتان کمکی نمی‌کند وگاهی آنها را کوچک و تیره می‌کند. این امر بخصوص وقتی ما غذاهایی حیوانی مصرف می‌کنیم پدید می‌آید.

×

برای دریافت رایگان تقویم نجومی سال ۹۶ ایمیل خود را وارد کنید


وبسایت AceName