فرآیند تغییر نام

اگر قصد تغییر نام دارید، حتماً وقت و انرژی بگذارید و محتوای زیر را کامل و دقیق مطالعه کنید.

ابتدا بایستی فرم تحلیل و بررسی نام را ارسال کرده باشید و جواب را دریافت کرده باشید. پس از آن اگر توصیه ای به تغییر نام شده باشد با کد رهگیری و با توجه به قوانین زیر فرم تغییر نام را ارسال نمائید.

ما در این سایت با اهدافی که در جای خود ذکر کرده‌ایم به دنبال ایجاد فرهنگ نام‌گذاری صحیح و اصلاح اسامی همنوعان خود هستیم، چرا که مطمئنیم با اصلاح اسامی و رعایت نکاتی لازم، زندگی جامعه‌ی بشری، بهتر و با صفاتر و سرشار از مادیات و معنویات وافرتری خواهد شد.

تفضل خدای عزیز به ما برای باز کردن درب این علم و فهمی که خدای منان در این باب عنایت کرده، ما را ملزم به بیان نکات زیر در باب آداب تغییر نام نموده است. همچنین تجربه‌ی ما و اساتیدمان در این سال‌ها که همراه با تحقیقات و تشکیل جامعه‌ی آماری از خانواده‌های مختلف بوده و مهم‌تر از آن دینی که از بزرگان این علوم چون شیخ بها و میرداماد و امثال آن‌ها بر گردن ما سنگینی می‌کند، اصرار ما را بر رعایت نکات زیر بیشتر می‌کند.

نخست: تا زمانی که تصمیم قطعی و عالمانه و از سر آگاهی تمام بدون داغی و هول شدن و بدور از تصمیم احساسی و با پختگی و عقلانیت برای تغییر نام نگرفته‌اید فرم تغییر و تعیین نام را ارسال نکنید.

دوم: باید بدانید که تغییر نام صرفاً برای کسانی توصیه می‌شود که بر اساس علم اسامی نام‌شان واقعاً دچار مشکل است و تناسبات لازم را ندارد. البته یک استثنا هم دارد و آن اینکه کسی نامش را واقعاً دوست نداشته باشد و یا جزء نام‌های نامناسب و مستهجن و یا دور از شأنش باشد.

سوم: انتظار نداشته باشید هر نامی که شما انتظارش را دارید به شما پیشنهاد شود. شیوه‌ی پیشنهاد نام توسط ما ممکن است با خواست قلبی و عقلی شما یکسان نباشد.

ما بدینگونه عمل می‌کنیم. پس از دریافت فرم تغییر نام و بررسی لازم، نام جدید شما را با تک‌تک افراد مرتبط خانواده‌تان منطبق با قوانین علم اسامی از اسامی موجود در بانک اسامی ثبت احوال که در اختیار ماست استخراج کرده و به اطلاع شما خواهیم رساند. نکته‌ی بسیار مهم این است که نام‌ها بدون در نظر گرفتن هیچ‌گونه تعصب ملی و یا مذهبی - جدید و یا قدیمی - ایرانی یا فرنگی - نو یا کهنه... از این بانک استخراج می‌شود و پیشنهادات اولیه‌ی ما در متن اسامی ارسال شده، اعلام خواهد شد و انتخاب نهائی را بر عهده‌ی خودتان قرار می‌دهیم.

از این‌رو ممکن است در تناسب با نام بقیه‌ی اعضای مرتبط خانواده‌تان همه‌ی نام‌های پیشنهادی مورد پسندتان واقع نشود.

باز هم اشاره می‌کنم ::: هیچ‌گونه تعصبی در نوع و جنس نام‌های پیشنهادی ما نخواهد بود و ممکن است نام‌های ارسالی هم ملی باشد هم مذهبی هم فارسی باشد و هم عربی و ترکی و کردی و غیر ایرانی و یا ... و یا ممکن است از یکی دو دسته از این نوع اسامی باشد. بستگی به نام‌های خانواده‌ی شما دارد.

چهارم: شما باید بدانید که با تغییر نام از همان روز اول، زندگی تغییرات عمده‌ای نمی‌کند و گلستان نمی‌شود و این امر یک پروسه‌ی زمان‌بر است. همانگونه که سال‌ها شما با نام قبلی‌تان مدام در ضرر و زیان و خطر بوده‌اید، مدت زمانی را نیز باید بگذرانید تا تأثیرات نام جدید بخوبی نمایان شود.

مکانیزم تأثیرات مثبت و ایجاد تغییرات در زندگی بدین نحو است:

ابتدا نام جدید یک طوفان ایجاد می‌کند و ممکن است شما را در زندگی با تنش مواجه کند. اما باید بدانید که این طوفان موقتی است و با رعایت آداب تغییر نام اثرات منفی‌اش زودتر برطرف می‌شود. منظور از این طوفان بروز تنش‌های مختلف در زندگی است که برای اکثر افراد ایجاد می‌شود. البته این امر بیشتر برای کسانی اتفاق می‌افتد که نام مخرب و حادثه‌سازی داشته‌اند. نامش را طوفان نهادیم چون دقیقاً مانند طوفان‌های مختصر و گذرای آخر هر فصل است. وقتی که زمستان به بهار نزدیک می‌شود و مانند تبدیل بقیه‌ی فصل‌ها. (البته این تنش‌ها برای برخی از افراد ایجاد خواهد شد و برای برخی دیگر هیچ اتفاق خاصی نمی‌افتد، یعنی لازم نیست منتظر وقوعش باشید.)

در مرحله‌ی بعد، نام جدید ابتدا دست به ترمیم تخریب‌های نام قبلی و ایجاد بستری امن برای سازندگی می‌زند و این امر زمان‌بر‌ترین فصل این تغییر است و مدتش بستگی به نوع نام اعضای خانواده و میزان تخریب نام قبلی است. محاسبه‌ی میزان زمان ترمیم خرابی‌ها کار هر کسی نیست و کمتر کسی می‌تواند ادعا کند که چقدر طول می‌کشد تا زندگی به مرحله‌ی بعدی وارد شود.

در مرحله‌ی بعد، پس از ترمیم و گاهی در حین ترمیم خرابی‌های نام قبلی، مرحله‌ی سازندگی است. اینجاست که نام جدید آرام‌آرام یا بسیار عجیب و سریع خودش را نشان می‌دهد. این امر هم برای افراد مختلف متفاوت است. برای برخی در مادیات و برای برخی اسامی در معنویات و برای برخی در هر دو خودش را نشان می‌دهد.

تمامی مراحل بالا فقط و فقط در یک حالت اتفاق می‌افتد و آن چیزی نیست جز تغییر نام بطور کاملاً جدی و با استقامت و مبارزه برای جا انداختن آن نام جدید.

اگر فقط بصورت صوری و بدون جدیت و مبارزه و بدون اهمیت فقط بر سر زبان گفته باشید نامم را عوض می‌کنم مطمئن باشید نه تنها هیچ اتفاقی نمی‌افتد بلکه ممکن است تداخلی بین انرژی‌های نام قبلی و نام جدید ایجاد کنید که زندگی‌تان را تحت‌الشعاع قرار بدهد.

تغییر نام به معنای قبول قلبی و باور درونی شخص تغییر نام دهنده است و این خود ۵۰٪ این مسأله را حل می‌کند، ۵۰٪ مابقی مربوط به میزان جا افتادن نام جدید اول در خانواده؛ یعنی قبول قلبی افراد خانواده است و میزان جدی گرفتن و صدا زدن‌شان و در پایان قبول قلبی بقیه‌ی افراد و اطرافیان و صدا زدن شما توسط آنها به نام جدید است. تغییر نام در شناسنامه الزامی نیست و تغییر نام دقیقاً به معنای متن بالاست. البته تأثیر وجود نام در شناسنامه قابل چشم‌پوشی نیست.

مطمئن باشید پروسه تغییر نام یک مرحله‌ی زمان‌بر است و ممکن است از یک ‌ماه تا چند ماه طول بکشد و اگر وسط کار شما پا پس بکشید همه چیز را خراب خواهید کرد و هرچه رشته‌اید عملاً پنبه می‌شود و بایستی از اول شروع کنید.

کسانی که بقول خودشان تغییر نام داده‌اند و دیده‌اند فایده‌ای ندارد و رها کرده‌اند، صرفاً بخاطر رعایت نکردن مورد پر اهمیت بالاست.

پنجم: لطف بفرمائید و بگذارید کار کارشناسانه پیش برود. مطمئن باشید نام‌هایی که برای شما ارسال می‌شود، در بالاترین سطح شرافت ممکن خواهد بود، یعنی تکلیف برای کارشناس روشن نکنید که من چه نامی می‌خواهم و می‌خواهم اینچنین و آنچنان باشد. کارشناسان سایت اسم تک‌خال قطعاً آن نام‌هایی را برای شما پیشنهاد می‌دهند که بالاترین تأثیر مثبت و کمترین خطرات احتمالی را برای شما داشته باشد.

ششم: نکته‌ی پایانی: هر کسی که توصیه به تغییر نامش کرده‌ایم بشخصه موظف به پرداخت هزینه‌ی تغییر نام خودش می‌باشد و شما اجازه ندارید برای شخص دیگری هزینه کنید، مگر اینکه قیم یا ولی او باشید.

×

برای دریافت رایگان تقویم نجومی سال ۹۶ ایمیل خود را وارد کنید


وبسایت AceName