اسامی و ازدواج

در قدیم الایام که علمایی به علم اسامی و تأثیر اسامی در گوشه گوشه زندگی واقف بودند، مردم برای ازدواج و تناسب نام دختر و پسر به آنها مراجعه می‌کردند و از صحت ازدواجشان مطمئن می‌شدند. متأسفانه امروزه این علم خاک خورده و دور افتاده، از دسترس علما هم دور افتاده چه رسد به مردم عادی. فقط یک مشت کم‌سواد و بعضاً شیاد که بطور ناقص از گوشه‌های علم اسامی باخبرند و غالباً به دعانویسی و سفره انداختن و باطل کردن جادو و... مشغولند، در صورتی که صلاحیت علمی و شرعی این اعمال را ندارند، اقدام به پرسش از نام زوجین می‌کنند و با توجه به اشراف ناقص بر علم اسامی با دستوراتی ناصحیح ازدواجی عالی را منفصل و یا زندگی خرابی را متصل می‌کنند و عاقبت هر دو کار به شر ختم می‌شود. اینگونه افراد که غالباً به فکر جیب خود هستند یک حرف مشترک دارند و آن هم «جفت بودن یا نبودن طالع و ستاره زوجین است» که از اکثر آنها شنیده می‌شود. مبحث ما بررسی اینگونه افراد نیست. پس بهتر است مبحث ازدواج و علم اسامی را بدون حاشیه به سرانجام برسانیم.

در علم اسامی نام زن و مرد در سه حوزه‌ی تفاهم، سلامتی و پاقدم مالی زن بررسی می‌شود که مختصر توضیحی در مورد این سه حوزه و علم اسامی می‌دهیم و تفصیل آن را در بخش مربوط به خود خواهیم آورد.

اگر نام زن و مرد با هم همخوانی و تناسب نداشته باشد ممکن است در یک، دو و یا هر سه حوزه تفاهم و سلامتی و پاقدم مشکل ایجاد شود و تأثیراتش دامن خانواده را بگیرد.

تفاهم

اگر در زندگی افراد دقت کرده باشید ارتباطات پر از عشق و محبت را می‌بینید که پس از ازدواج به مشاجره و جدایی و ... کشیده شده است. حتماً زن و شوهرهایی را دیده‌اید که تا آخر عمر با هم هیچ مشکلی نداشته‌اند و ...، همانطور که قبلاً ذکر شد و می‌دانید افراد خانواده مثل حلقه‌های زنجیر به همدیگر متصلند و اگر یکی از آنها نام نامناسبی داشته باشد بر بقیه‌ی‌ افراد درجه یک و همچنین پدر و مادر بزرگ‌های وی نیز تأثیر می‌گذارد، همینطور در ازدواج هم اگر نام مرد یا زن از لحاظ تفاهم متناسب با هم نباشد، هم در رابطه‌ی بین آن دو و هم در سلامتی و بهداشت جسمی و روانی و بخت و شغل فرزندان آنها نیز تأثیر نامطلوبی می‌گذارد، و بالطبع اگر نام متناسبی داشته باشند زندگی‌شان بدون مشکل و تنشی بسر می‌ر‌ود بشرط آنکه هیچ اسم نامناسب دیگری در بین نباشد. انواع تفاهم و اقسام و احکام آن در بخش تفاهم زوجین ذکر خواهد شد.

سلامتی

احیاناً افرادی را دیده‌اید که پس از ازدواج دچار بیماری‌های گوناگونی شده‌اند، زن یا مرد یا هر دو. خانمی به بنده می‌گفت از روزی که همسر این آقا شده‌ام مدام مریضم ... این از کجا نشأت می‌گیرد؟؟

اگر زوجین نام متناسبی از لحاظ سلامتی داشته باشند قطعاً تا آخر زندگی‌شان به بیماری خاصی دچار نخواهند شد، اما اگر نام نامناسبی از لحاظ قوانین علم اسامی داشته باشند بطور قطع بیماری گریبانگیرشان خواهد شد که تفصیل این مطلب و بیان انواع بیماری‌ها را در بخش سلامتی زوجین و علم اسامی خواهید خواند.

پاقدم مالی

یکی دیگر از بخش‌های مورد بررسی در تناسب نام زن و مرد بررسی پاقدم مالی زن برای مرد است. قطعاً افرادی را دیده‌اید که پس از ازدواج بشدت ورق زندگی‌شان برمی‌گردد و از این رو به آن رو می‌شوند، حال یا بسیار وضع مناسبی پیدا می‌کنند و یا وضع کاملاً نامناسبی. این امر ارتباط مستقیم با تناسب نام زوجین از لحاظ پاقدم مالی با یکدیگر دارد. این مطلب را هم در بخش پاقدم مالی در بیان احکام و اقسامش بر خواهیم آمد.

هرگز قدرت و انرژی نام خانوادگی را نادیده نگیرید

چرا خانم‌ها بعد از ازدواج تغییر می‌کنند؟

این حقیقت وجود دارد که بعد از ازدواج، خانم‌ها مسئولیت‌های جدید را به عهده می‌گیرند و زندگی جدید را می‌پذیرند. اما این نکته قابل توجه است که بعد از مراسم ازدواج، آنها نام خانوادگی جدید می‌گیرند و ناخواسته و نادانسته تحت تأثیر نام خانوادگی جدید قرار خواهند گرفت.

آیا شما نیز جزء آن دسته از خانم‌هائی هستید که همسرانشان می‌گویند بعد از ازدواج تغییر کرده‌اند؟ آیا شرایط بهتر شده یا بدتر؟ آیا از اینکه نام خانوادگی جدید طرز فکر، مسئولیت‌پذیری، سلامتی فیزیکی‌تان، تجربیات‌تان، و همچنین سرنوشت‌تان را تغییر می‌دهد، خوشحالید یا نه؟ بسیاری از خانم‌هائی که قبل از ازدواج تناسب اندام داشته‌اند، عموماً از چاقی خود در بعد از ازدواج شکایت دارند و از اضافه وزن بستوه آمده‌اند. بسیاری از آنها می‌گویند که بدلیل قبول مسئولیت‌های جدید، در آنها تغییر ایجاد شده است. حتی عادات آنها نیز تغییر کرده است. اگرچه که این طرز فکر ممکن است درست باشد، اما یک نام، تأثیرات عمیق‌تر و بزرگ‌تر از این را در زندگی فرد می‌گذارد. می‌توان در تحلیل خصوصیات، تأثیراتی را که یک نام بر روی فیزیک بدن فرد و طرز فکر او بوجود می‌آورد، مشاهده نمود. البته ممکن است قبول این مطلب برای شما مشکل باشد، اما یک نام می‌تواند ذات و طبیعت انسان، ضعف‌ها، و خصوصیات فردی را ایجاد نماید.

نام خانوادگی تغییرات ایجاد می‌کند

شما که با خانواده‌های مختلفی برخورد کرده‌اید، آیا از تفاوت فاحش میان آنها تعجب نکرده‌اید؟

ممکن است این تفاوت‌ها را مشاهده کرده باشید:

» از نظر نوع استقلال‌طلبی
» یک خانواده خوشحال و اهل معاشرت
» یک خانواده اهل عمل و دیرباور
» یک خانواده بی‌قرار و بی‌نظم و پر هرج و مرج
» یک خانواده مسئول و خانه‌دوست
» یک خانواده مرموز و حساس
» یک خانواده سازمانده خوب و دارای تفکر مالی خوب
» یک خانواده پرمحبت و پرمعنا

دلایل مختلفی وجود دارد که تفاوت‌های فکری و ذهنی را ایجاد می‌کند. ولی این اختلاف در طرز فکر، طرز رفتار و برخورد والدین به طرز فکر و خصوصیاتی که توسط نام نیز ایجاد می‌شود، مربوط می‌شود.

این نکته قابل ملاحظه است که اگر ضعفی فیزیکی در یک خانواده موجود باشد، با تغییر در نوشتار و یا در صورت امکان، با تغییر نام فرد، می توان ضعف را از بین برد و یا به قوت تبدیل نمود.

×

برای دریافت رایگان تقویم نجومی سال ۹۶ ایمیل خود را وارد کنید


وبسایت AceName